Právě jsme se vrátili z leteckého dne v Plzni, kde jsme mimo jiné hledali levné parkování u letiště. Jak jsme dopadli, proč mám natržené tříslo na pravé noze, a ještě mnohem víc se dozvíte v tomhle článku. Pohodlně se usaďte, otevřete orosenou plzničku a nechte se unášet mým vypravěčským uměním.

Ochutnávka piva a obří postel.

Jak už víte, mám rád letadýlka. Velká, malá, stará i nová. A tak když po dlouhých šesti letech oznámilo mé oblíbené letiště Líně v Plzni, že pořádá letecký den, byl jsem nadšen a s téměř vánoční náladou se jal plánovat výlet. A proč takové nadšení? To máte tak, mám rád pivo.

Po poněkud hektické cestě jsme dojeli na místo určení, ubytovali se v pěkném penzionku v centru a vydali se na mou vysněnou prohlídku plzeňského pivovaru. Když to jen stručně přiblížím, bylo to krátký, smrdutý, ale pivko natočený ve sklepě pivovaru přímo ze sudu za to stálo. Vysosnul jsem svoji dávku, Káťi dávku, a ještě jsem dělal oči jako kocour ze Shreka na pana průvodce, aby mi dolil. Poté jsme zapluli do pivovarské hospůdky a jak jsme došli domů mi nějak uniklo. Postel byla naštěstí tak veliká, že se Káťa mohla pohodlně vyspat na okraji tak, aby byla mimo působení mého rozkošného pivního dechu.

Jak jsme si dali klobásu a potkali Jardu.

To jsem se zase rozkecal že, teď nevíte, proč jsem na začátku psal o tom levném parkování u letiště. Inu proto, že jsem hlava dubová a nechtělo se mi jet na letiště hromadou s partou upocenejch náplav jako jsem já. Tak jsme s Káťou vzali mapy a jeli naší milovanou Oktávkou vstříc svému osudu. Na webových stránkách akce se v sekci pro návštěvníky docela obšírně dozvíte, jak a kde zaparkovat své letadlo včetně letových informací, ale o tom, jak a kde se parkuje tam není ani slovo.

A tak se stalo nevyhnutelné, parkoviště přímo na letišti bylo beznadějně plné a my jsme potupně kroužili kolem a hledali kde se upíchnout, abychom nemuseli zpátky šlapat sto jarních kilometrů. Nakonec se nám to povedlo u jistého Jardy v Nové Vsi, jehož Káťa přemluvila, aby nám za kilo nechal zaparkovat auto na zahradě. Jarda byl evidentně spokojen, informoval nás, že jde peníz propít do místní hospody, ať si ho tam vyzvedneme, až půjdeme zpátky. Pak jsme si stopli jiné nadšence, se kterými jsme se svezli zpět na letiště.

Číst  Prodej domu v Horaždovicích. Výhody a nevýhody prodeje domu bez realitního agenta

Celá akce byla nadmíru podařená, užili jsme si Spitfire i Gripeny, nejvíc jsem ale fotil stařičký Bleriot XI, který jsem viděl naživo úplně poprvé.  Replika úžasného letounu, k jehož vzletu jsou potřeba tři lidi mě naprosto uchvátila. Naše stíhací letouny JAS- 39 Gripen jsem viděl už mockrát, ale vždycky mě ty jejich průlety dostanou. Pokud byste měli v září pocit, že je slyšíte nad sebou, tak to není žádná ušní choroba, ale letecké cvičení Ample Strike 2018. Tak mějte foťáky v pohotovosti!

Bitva o letiště nás moc nezaujala, a tak jsme vyhledali stánek s občerstvením, ve kterém jsme za klobásu a pivo utratili asi tolik jako na Václaváku. Inu kšeft je kšeft.

Tma, vlhko a natržené tříslo.

Na cestu zpátky jsme využili tentokrát kyvadlovou dopravu, která díky tomu, že ještě nebyl zcela konec akce, nakonec nebyla tak přecpaná, jak jsme si mysleli. Problém ovšem nastal s naším klukem ušatým Jardou. V hospodě nebyl k nalezení, a tak jsme nakráčeli k němu domů. Všude tma, zavřeno, zamčeno, na zvonění nikdo neodpovídal. Káťa začínala být vyklepaná, a tak jsme se rozhodli pro ráznou akci a já jsem přelezl plot. Teda myslel jsem si, že ho přelezu, přeci jen mi už není dvacetpět. Při přehazování nohou cosi křuplo, já zaúpěl a zůstal jsem sedět na brance. V tom jsme uslyšeli v dálce nějaké vytí, po chvilce jsme zjistili, že to má nápěv. Toubjeilííííí jeeeelenííí. To se nám Jarda vracel z hospody. Neznalí místních poměrů jsme netušili, že ve vesnici je ještě jedna nálevna. Jarda, ač značně pod obraz, mne sundal z plotu, odemkl branku, a ještě nám na rozloučenou zamával.

Inu akce se vydařila. Fotek máme přehršle, zážitků také, jen bychom pro příště mohli vynechat rádoby heroické činy, na něž už nemám věk, kondici, ani třísla, že.

Byli jste letos na nějaké letecké akci? Nebo zrovna také v Plzni? Napište mi pod článek, kde a jak se vám daří levně parkovat u letiště.

Těším se na vás. Váš Venca.

Váš Venca.