Protože dny NATO se nezadržitelně blíží, říkal jsem si, že se vám budou hodit tipy na parkování u letiště v Ostravě. Přináším vám přehled všech možných placených parkovišť, které u letiště v Ostravě můžete využít. Tohle info jsem si vyhledával, když jsem se tam chystal posledně, jenom jsem updatoval na letošní rok.

Pravda je totiž taková, že pokud nevyužijete placená parkoviště, tak tam prostě nezaparkujete. Po zkušenostech z posledních dvou let, jsme se rozhodli, že pokud nám to vyjde i příští rok, tak tentokrát necháme auto v centru Ostravy a pojedeme hromadou, i když je to nepohodlný a přecpaný. Protože varianta „levné parkování“ u letiště v Ostravě prostě neexistuje. Ono vlastně nic moc jako levné parkování v Ostravě brzo nebude vůbec. Možná že úplně nejlepší řešení je jet prostě vlakem, dát si kafe a neřešit kde a jak necháme auto.

A jedna velmi dobrá rada. Parkovací místo si rezervujte klidně i tři měsíce dopředu, to jako fakt!

Kde u letiště v Ostravě zaparkovat a za kolik.

Parkování u letiště v Ostravě má v rukách pět subjektů. Zkusil jsem z informací udělat tabulku, ale nepodařilo se mi u všech dohledat a doptat se na stejné údaje, tak vám to tu předkládám ve formě seznamu, snad se v tom vyznáte.

Letiště Ostrava

 • Parkování přímo u letiště se dělí na tři zóny P1, P2 a P3. Jednička a dvojka jsou primárně určené pro krátkodobé parkování, neb mají i zóny na 15 minut zdarma. Co vidím jako zásadní nevýhodu je, že místo tady se nedá zarezervovat a parkoviště nejsou hlídaná.
 • Na P1 a P2 máte 15 min. zdarma. Za hodinu pak 40,-, celý den je za 300,- a každý další den za 400,-. Platební terminály jsou hned na parkovišti, nebo můžete zaplatit v odletové hale.
 • P3, které je určené pro delší stání má svoji obsluhu a platit můžete přímo tam. Cena na den je 90,-, na 3 dny 270,-, na týden potom 500,- a na 18 a více dní 1300,-.

www.airport-ostrava.cz

Parkoviště 21

 • Nabízí docela dost nadstandartních služeb, jako je dětský koutek, nebo že vám zdarma nakoupí abyste si rovnou z letiště mohli jet domu uvařit gáblík.
 • Místo se dá rezervovat, odvoz na letiště a z5 je zadarmo. Parkoviště je hlídané a v provozu nonstop.
 • Za 1 den dáte 50,-, za týden 300,-, za 16 a více dní 800,-
Číst  Nastřelení vlasů - cena za krásu a za přirozené sebevědomí nemusí být vůbec vysoká

www.parkovaniletistemosnov.cz

Parkoviště pro letiště

 • I tohle parkoviště je hlídané, nonstop a má zdarma přepravu na letiště a zpět. Co se mi na něm líbí je to, že na svém webu uvádí počet aktuálně volných míst, které je možné rezervovat.
 • Cena za 1-4 dny je 300,-, týden za 600,- a víc než 16 dní prý dohodou.

www.parkovisteproletiste.cz

Parkování u Karlose

 • I tady platí výše uvedené – tedy nonstop provoz, odvoz na letiště a zpět, rezervace, hlídání parkoviště. Jako nadstandard službu nabízí panáčka meducíny před odletem, což se mi dost líbilo.
 • Cena je vlastně jenom jedna a to 50,- za den.

www.parkovani-mosnov.cz

Parkoviště firmy Lismond

 • Stejně jako v předchozích případech mají svozový vůz zdarma, parkoviště je hlídané a je možná rezervace parkovacího místa. Ceny jsou ale poněkud vyšší.
 • Cena za 1–2 dny je 200,-, týden za 600,-, déle než 16 dní je pak dohodou.

www.parkoviste-lismond.cz

Nezapomeňte, že se jedná o akci, kam pojedou desetitisíce lidí, a tak pokud vám davy nedělají dobře, tak to není nic pro vás. Doufám, že jsem vám přinesl nějaké zajímavé info, které v blízké budoucnosti využijete. Už se těším, až mi napíšete, jak jste si NATO days užili, co jste vyfotili a jak se vám u letiště v Ostravě parkovalo, pokud to nevzdáte a pojedete vozem.

Těším se na dopsanou. Váš Venca