Když uvažujete o nastřelení vlasů, cena této kosmetické procedury je jednou z věcí, která vás bude určitě zajímat. Nastřelení, neboli chirurgická transplantace vlasů je přitom stále populárnější. Je to cesta pro celou řadu lidí, které trápí nadměrný úbytek přirozené pokrývky hlavy. Transplantaci přitom hojně využívají zejména muži, protože je jim plešatění zkrátka vrozeno. Naštěstí je to efektivní a trvalé řešení, po kterém se vyplatí sáhnout. A jak je to tedy s cenou?

 

Nastřelení vlasů - cena odpovídá úspěšnosti moderních postupů

Při chirurgické transplantaci vlasů odborníci využívají ty nejmodernější techniky. Patří k nim například metoda FUE (Follicular Unit Extraction) nebo také metoda zvaná FUT (Follicular Unit Transplantation). Díky těmto postupům lze získat jednotlivé vlasové folikuly při minimální traumatizaci okolní tkáně. Tyto pokročilé technologie umožňují precizní odběr folikulů a následnou pečlivou implantaci do oblastí s výrazným nedostatkem vlasů. Faktem ale je, že existují i postupy ještě efektivnější, kdy je úspěšnost uchycení štěpů až o 30% vyšší.

Ptáte-li se na cenu takového zákroku, kterou budete muset na většině tuzemských klinik zaplatit, musíme konstatovat, že často neodpovídá vysoké úspěšnosti těchto moderních metod. Je totiž poměrně nízká. 

Krása a sebevědomí pro každého

Věděli jste, že pleš je jedním z častých důvodů body shamingu? Naštěstí se tomu dá vyhnout. Jedním z mýtů kolem chirurgické transplantace vlasů je představa, že je tato procedura dostupná pouze bohatým lidem. Třeba nějakým celebritám. Ve skutečnosti se však ukazuje, že cena za tuto operaci může být překvapivě příznivá. Nejčastěji se pohybuje od nějakých 50 do 100 tisíc korun. Stačí si jen vybrat kliniku s rozumnou “cenovou politikou”. Cena je přitom docela příznivá nejen absolutně, ale i v porovnání s trvalými výhodami, které transplantace člověku přináší. Díky pokroku v lékařské technologii a konkurenceschopnějším cenám se tato procedura stává dostupnější pro širší spektrum lidí, kteří chtějí investovat do trvalé změny svého vzhledu. Do svého sebevědomí. 

Je důležité si uvědomit, že částka vynaložená na zákrok se vrací právě v podobě  zvýšené sebedůvěry a atraktivnějšího vzhledu.

 

Finanční náročnost - důležité faktory 

Faktory ovlivňující cenu transplantace vlasů jsou různé. Jde především o rozsah plešatosti, také o zvolenou metoda (FUE, FUT atd.), renomé chirurga a tedy i celé kliniky a samozřejmě také o již zmíněnou “cenovou politiku”. Tyto faktory hrají při stanovení celkových nákladů na chirurgický zákrok obnovy vlasů zásadní roli. Výběr optimálních možností vychází z individuálních potřeb každého pacienta a požadavků na estetický výsledek.

S rostoucí konkurencí a neustálým technologickým pokrokem v estetické medicíně se však nezbytné náklady postupně snižují a stávají se přijatelnými pro širší veřejnost. Tento trend přispívá k rostoucí oblibě nastřelování vlasů, protože umožňuje lidem s různými finančními možnostmi dopřát si to, po čem tolik touží

Proč to stojí za to?

Chirurgická transplantace vlasů není pouze kosmetickým zákrokem. To je dobré si uvědomit hned na samém začátku úvah o tom, zda vám stojí za to ji podstoupit. Je to to totiž smysluplná investice do vlastního sebevědomí. Jistě, některým mužům holá hlava celkem sluší. Zdaleka se to však netýká každého. Výhody této procedury zkrátka sahají daleko za pouhý vizuální efekt a zahrnují jak vyšší sebedůvěru, tak celkově zlepšený stav psychiky a tedy i výrazně vyšší kvalitu života. 

Číst  4 tipy, jak si užít dovolenou – část první

Tato inovativní procedura přináší dlouhodobé benefity. Nové vlasy prostě nejsou pouhým kosmetickým vylepšením, ale spíše investicí do osobního blaha. 

 

Přednosti i nevýhody

Tak jako většina kosmetických procedur, má i nastřelení vlasů moderními metodami své výhody a rovněž nějaké ty mínusy. Abychom byli zcela objektivní, musíme to zkrátka zmínit. Pojďme si vše shrnout do několika bodů:

Přednosti:

  • Přirozený vzhled - výsledek transplantace vlasů vypadá velmi přirozeně, což je často klíčovým faktorem při rozhodování.
  • Trvalé výsledky - nové vlasy dlouho vydrží a není nutné zákrok záhy opakovat
  • Bezpečnost - procedura je s ohledem na zdraví člověka zcela bezpečná.

Nevýhody:

  • Několik dní rekonvalescence - krátké období rekonvalescence, během kterého může být vhodné vyhýbat se fyzickým aktivitám.
  • Náklady - i když jsou náklady zcela prokazatelně o dost nižší než v minulosti, některým jedincům může cena transplantace přece jen činit menší potíže.

 

Krok za krokem aneb Co vás čeká

Je úplně jedno, jaký máte rádi účes. Důležité je, mít vůbec co česat! Souhlasíte?

Přestože zde o nastřelení vlasů hovoříme především v souvislosti s finančními náklady, určitě neuškodí, když vám alespoň nastíníme, co vás čeká, pokud se pro zákrok rozhodnete. Takže hezky krok za krokem:

  • Konzultace s odborníkem - je prvním krokem, jemuž se rozhodně nevyhnete. Specialista vyhodnotí vaši situaci a navrhne konkrétní způsob řešení.
  • Odběr folikulů - je dalším krokem. Chirurg provede odběr folikulů z té oblasti vaší hlavy, která nedostatkem vlasů netrpí. To vyžaduje preciznost a zkušenost - proto je rozumné nehledět pouze na cenu, ale vzít v úvahu také renomé odborníka a zvolené kliniky.
  • Příprava na implantaci - extrahované folikuly jsou pečlivě připraveny na implantaci do cílové oblasti.
  • Implantace vlasů  - chirurg následně implantuje folikuly tam, kde je to potřeba a to s ohledem na estetiku i na přirozený růst vlasů.

 

Existují alternativy? Ale jistě!

Napadá vás, zda máte i jiné možnosti? Jestli existují nějaké alternativy? Ale jistě. Existují. Uspokojení vám ale zřejmě nepřinesou.  Můžete zkusit paruku či příčesek, speciální šampony proti vypadávání vlasů nebo povětšině neúčinné léky. A přestože je transplantace vlasů o poznání dražší než tato nedokonalá řešení, určitě je smysluplnější. Zvláště pokud se vezme v úvahu trvalý a přirozený vzhled, který tato chirurgická procedura poskytuje.

 

Sebedůvěra jako hlavní benefit

Chirurgická transplantace vlasů může být cenově dostupným řešením pro ty, kteří touží po plných a hustých vlasech. Hlavním benefitem této procedury je znovunabytá sebedůvěra. Investovat do přitažlivějšího vzhledu znamená investovat především do vlastního sebevědomí. 

Co je pár desítek tisíc ve srovnání s pocitem, že vypadáte zase “k světu”?